KILKA SŁÓW O NAS...

  MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE MIJA KOLEJNY - JUŻ TRZECI ROK FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI. BEZ WĄTPIENIA JEST TO CZAS OWOCNEJ I PEŁNEJ SUKCESÓW PRACY WIELU LUDZI ORAZ OSÓB, KTÓRE ZAUFAŁY NAM I POZWALAJĄ OPIEKOWAĆ SIĘ SWOIMI DZIEĆMI. TO DLA NAS OGROMNE WYRÓŻNENIE ALE RÓWNIEŻ MOTYWACJA DO DALSZEJ PRACY I KTÓREJ NIE ZABRAKNIE NAM W KOLEJNYM, ZBLIŻAJĄCYM SIĘ ROKU PRZDSZKOLNYM.

  LOKALIZACJA:

  Znajdujemy się w miejscowości ŻÓRAWINA. Zajmujemy parter domu jednorodzinnego przy ul. Urzędniczej . Do dyspozycji DZIECI I ICH RODZICÓW mamy trzy sale, w tym dwie dydaktyczne i salę odpoczynku, szatnię z aneksem dla rodziców, łazienkę i ogród.

  w 2010r. otrzymaliśmy pozytywne opinie : Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu , dzięki czemu uzyskaliśmy wpis do ewidencji placówek oświatowych Gminy Żórawina.

   

  NASZA MISJA:

  Chcemy aby każde dziecko było szczęśliwe, dlatego stworzyliśmy i stale dbamy o placówkę, która będzie przyjazna dzieciom oraz ich rodzicom.

  Jest u nas przytulnie, przyjaźnie, kameralnie - po prostu rodzinnie. 

  Podczas nieustających zabaw dbamy o wielopłaszczyznowy rozwój dziecka. Kształtujemy Jego wyobraźnię, dojrzałość społeczną i emocjonalną. Uczymy szacunku do drugiego człowieka. Nie wyręczamy, a wspomagamy w  codziennie napotykanych trudach. Stwarzamy warunki pozwalające na wyzwalania twórczej i indywidualnej aktywności każdego dziecka.

  Ważne są dla nas działania podejmowane przez rodziców , dlatego dążymy do zintegrowania oddziaływań wychowawczych: dom – przedszkole – dom, nie wykluczając działania środowiska zewnętrznego.

   

  CHARAKTER PRZEDSZKOLA

  Przedszkole:

  • w którym panuje miła, domowa atmosfera,
  • które stwarza optymalne warunki do rozwijania osobowości dziecka, zaspokajania jego podstawowych potrzeb,
  • w którym dziecko bawi się, uczy, nabywa umiejętności, rozwijając swoją osobowość i aktywność wobec siebie i otaczającego go świata, 
  • otwarte na potrzeby dziecka i jego rodzica,
  • wspiera w rozwijaniu zainteresowań i zdolności dziecka,
  • przyzwyczaja dzieci do warunków jakie stawia przed nimi otaczający je świat,
  • uczy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i bezpieczeństwo drugiej osoby oraz akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka, 
  • wychowuje dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z problemami,
  • wyposaża dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do odnoszenia sukcesów w szkole,
  • podąża za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektuje jego potrzeby, wspiera w dążeniu do samodzielności i niezależności,
  • otwarte na propozycje rodziców i ich aktywny udział w życiu przedszkola,
  • podejmujące nowe wyzwania


  NASZA KADRA  

  Kadra pedagogiczna w TUP TUP MAŁYCH STÓP to zgrany, kreatywny zespół  ludzi, kochający pracę z małym dzieckiem. Są to osoby otwarte, uśmiechnięte, posiadające kwalifikacje odpowiednie do prowadzenia przypisanych im zajęć  oraz świadome odpowiedzialności jaka na nich spoczywa. Są to osoby z doświadczeniem a zarazem stale uzupełniające swoją wiedzę. Otwarci dla rodziców i nowe doświadczenia.

  RAZEM TWORZYMY ZESPÓŁ,  KTÓRY DZISIEJSZE, RADOSNE DZIECI, ZMIENIA W SZCZĘŚLIWYCH DOROSŁYCH - KIEDYŚ    

   

  ALEKSANDRA MARSZAŁEK

  W PRZEDSZKOLU NAUCZYCIEL, INSTRUKTOR GIER I ZABAW RUCHOWYCH, GIMNASTYKI KOMPENSACYJNO-KOREKCYJNEJ ORAZ MINI TENISA. WŁAŚCICIEL PLACÓWKI. W ZAWODZIE OD 8 LAT.

  POZA: NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO, INSTRUKTOR FITNESS, INSTRUKTOR TENISA

  KWALIFIKACJE, KURSY, SZKOLENIA:

  • Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu:kierunek Wychowanie Fizyczne, specjalizacja Rekreacja i Turystyka na wydziale fizykoterapii - gimnastyka korekcyjna 

  • Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej:kierunek Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna

  • Dolnośląskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej we Wrocławiu:Organizacja i Zarządzanie Placówkami Oświaty.
    

  Z pasji stale doskonalący się instruktor fitness, odnowy biologicznej oraz tenisa ziemnego. Prywatnie mama Antka i Adasia .„Poszukiwacz” pomysłów do pracy z dziećmi w różnym wieku. Od kilku lat nauczyciel wychowania fizycznego oraz nauczania zintegrowanego. W pracy z najmłodszymi urzekł mnie świat widziany oczyma dzieci oraz tysiące pytań, na które czasami nie ma odpowiedzi ale z którymi trzeba sobie poradzić. Uśmiech dziecka, słowo: moja pani, kwaśne miny na widok mlek przy śniadaniu, płacz przy leżakowaniu, zasypianie na kolanie, zadowolenie z najmniejszej drobnostki i okrzyk radości na widok rodzica. Moim celem jest stworzenie takiej placówki, która będzie spełnieniem mojego marzenia i która będzie spełniać marzenia dzieci. Chcę kierować taką placówką, którą namalowały mi kiedyś dzieci. (rupa 3-latków „ stokrotki ” z Publicznego Przedszkola w Żórawinie, dziękuję ).

   

  RENATA DERĘGOWSKA

  W PRZEDSZKOLU: LOGOPEDA, NEUROLOGOPEDA

  POZA: NAUCZYCIEL JĘZYKA POLSKIEGO, NAUCZYCIEL EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEI I PRZEDSZKOLNEJ, LOGOPEDA, NEUROLOGOPEDA W KRAINIE MOWY. W ZAWODZIE OD 8 LAT. 

  KWALIFIKACJE, KURSY, SZKOLENIA:

  • Kolegium Nauczycielskie Języka Polskiego we Wrocławiu 

  • Uniwersytet Wrocławski – Filologia Polska 

  • Podyplomowe Studia Logopedyczne 

  • Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną 

  • Podyplomowe Studia Neurologopedii -  Uniwersytet Wrocławski
    

  Największą radość sprawia mi praca z dziećmi oraz obserwowanie ich radości z postępów w trakcie terapii logopedycznej.  Doświadczenie, które zdobywałam przez kilka lat, pracując jako logopeda oraz nauczyciel w przedszkolu , z pewnością pomaga mi w obecnej pracy. Pracuję w szkołach i przedszkolach: w Oławie, Żernikach, Bystrzycy Oławskiej, Siechnicach oraz prowadzę prywatny gabinet logopedyczny.Jestem mamą  Natalki i Lenki. Uwielbiam: dobre filmy, książki, podróże oraz aktywność ruchową. Wciąż wytyczam sobie nowe cele, wśród których jest ukończenie kolejnego kierunku studiów – instruktora emisji głosu oraz zrobienie profesjonalnego kursu nurkowania.

   

  RADEK ZAMĘCKI

  W PRZEDSZKOLU: ZABAWA Z JUDO

  POZA: WWW.ZABAWAJUDO.PL

  KWALIFIKACJE, KURSY, SZKOLENIA:

  • Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego-Administracja,

  • Uniwersytet Wrocławski - student III roku stacjonarnych studiów Ekonomii,

  Dzięki systematyczności i determinacji :  Trener Judo Klasy II, Drugi Trener Klubu Sportowego „Gwardia” Wrocław, posiadam stopień mistrzowski 2. DAN oraz jestem aktualnym Akademickim Mistrzem Polski w Judo. Obecnie prowadzę dwie sekcje judo dla dzieci w Tyńcu Małym i Żórawinie. Pracuję z przedszkolakami jak i ludźmi dorosłymi. W TUP TUP...prowadzę zajęcia ogólnorozwojowe, które mają stymulować prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci, stworzyć warunki komfortu psychicznego do swobodnego poznawania nowych ruchów, rozwijaniu poznanych wcześniej ruchów, a także rozwinięciu takich cech jak: śmiałość, samodzielność, aktywność oraz umiejętności funkcjonowania w grupie. Zajęcia te,  to przede wszystkim dużo ruchu i świetnej zabawy!

    

  MONIKA WYRĘBSKA

  W PRZEDSZKOLU : ZAJĘCIA - W KRAINIE BALETU

  POZA:  PIERWSZOPLANOWA TANCERKA OPERY WROCŁAWSKIEJ

  Absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Obecnie solistka Opery Wrocławskiej. W swojej karierze kreowała min.  pierwszoplanowe postaci  np.  Odetty Odylii w balecie „Jezioro Łabędzie” . Poza tym brała udział w wielu warsztatach tanecznych i konkursach nie tylko w Polsce ale i za granicą:

  • Warsztaty taneczne w Heidelbergu  (NIEMCY)                

  • Warsztaty taneczne w Essen  (NIEMCY)

  • Warsztaty taneczne  BCK Bytom

  • 2007 półfinalistka konkursu baletowego w Brnie (Czechy)

  • kilkakrotnie wyróżniana w konkursach baletowych na terenie naszego kraju.

  Całe moje życie kręci się wokół tańca i muzyki :)

   

  Anna Tomasiuk

  Bogumiła Placek

  Rozalia Kasprzak

  Małgorzta Tyczyńska

  Joanna Grodecka - matematyka

  Magdalena Duszyńska - język angielski

  Ela - akademia żywienia

  Jagoda Marszałek- certyfikowany animator czasu wolnego dla dzieci oraz imprez okolicznościowych

  Ilona Kruczek- certyfikowany animator czasu wolnego dla dzieci oraz imprez okolicznościowych

   

   

   

   

   

   


   

    

   

   

  O nas