KILKA SŁÓW O NAS...

  MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE MIJA KOLEJNY ROK FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI W ŻÓRAWINIE ALE RÓWNIEŻ CIESZY NAS FAKT, ŻE UTWORZONY WE WRZEŚNIU ŻŁOBEK W BIELANACH WROCŁAWSKICH RÓWNIEŻ JEST WYPEŁNIONY PO BRZEGI. BEZ WĄTPIENIA JEST TO CZAS OWOCNEJ I PEŁNEJ SUKCESÓW PRACY WIELU LUDZI ALE RÓWNIEŻ RODZICÓW, KTÓRZY ZAUFALI NAM I POZWALAJĄ WSPIERAĆ SIEBIE W WYCHOWYWANIU DZICI. TO DLA NAS OGROMNE WYRÓŻNENIE ALE RÓWNIEŻ MOTYWACJA DO DALSZEJ PRACY, KTÓREJ TAK NAPRAWDĘ NIGDY NAM NIE BRAKUJE. 

  LOKALIZACJA:

  Nasze placówki można znaleźć w miejscowości ŻÓRAWINA przy ulicy Urzędniczej (w pobliżu Szkoły Podstawowej, Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej )oraz w BIELANACH WROCŁAWSKICH w zacisznym miejscu , przy ul. Agrestowej. Obie placówki znajdują się na parterze domków jednorodzinnych. Do dyspozycji DZIECI I ICH RODZICÓW mamy przestronne sale, jadalnię oraz szatnię z aneksem dla rodziców, łazienkę i ogród. 

  Obie placówki posiadają pozytywne opinie : Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu , dzięki czemu uzyskaliśmy wpis do ewidencji placówek oświatowych Gminy Żórawina i Gminy Kobierzyce

   

  NASZA MISJA:

  Chcemy aby każde dziecko było szczęśliwe, dlatego stworzyliśmy i stale dbamy o placówkę, która będzie przyjazna dzieciom oraz ich rodzicom.

  Jest u nas przytulnie, przyjaźnie, kameralnie - po prostu rodzinnie. 

  Podczas nieustających zabaw dbamy o wielopłaszczyznowy rozwój dziecka. Kształtujemy Jego wyobraźnię, dojrzałość społeczną i emocjonalną. Uczymy szacunku do drugiego człowieka. Nie wyręczamy, a wspomagamy w  codziennie napotykanych trudach. Stwarzamy warunki pozwalające na wyzwalania twórczej i indywidualnej aktywności każdego dziecka.

  Ważne są dla nas działania podejmowane przez rodziców , dlatego dążymy do zintegrowania oddziaływań wychowawczych: dom – przedszkole/złobek – dom, nie wykluczając działania środowiska zewnętrznego.

   

  CHARAKTER PLACÓWEK:

  • panuje miła, domowa atmosfera,
  • stwarzamy optymalne warunki do rozwijania osobowości dziecka, zaspokajania jego podstawowych potrzeb,
  • placówki w którym dziecko bawi się, uczy, nabywa umiejętności, rozwijając swoją osobowość i aktywność wobec siebie i otaczającego go świata, 
  • otwarte na potrzeby dziecka i jego rodzica,
  • wspierają w rozwijaniu zainteresowań i zdolności dziecka,
  • przyzwyczajają dzieci do warunków jakie stawia przed nimi otaczający je świat,
  • uczymy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i bezpieczeństwo drugiej osoby oraz akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka, 
  • wspomagamy wychować dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z problemami,
  • wyposażamy dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do odnoszenia sukcesów w społeczeństwie,
  • podążamy za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektujemy jego potrzeby, wspieramy w dążeniu do samodzielności i niezależności,
  • otwarte na propozycje rodziców i ich aktywny udział,
  • podejmujące nowe wyzwania


  NASZA KADRA  

  Kadra pedagogiczna w TUP TUP MAŁYCH STÓP to zgrany, kreatywny zespół  ludzi, kochający pracę z małym dzieckiem. Są to osoby otwarte, uśmiechnięte, posiadające kwalifikacje odpowiednie do prowadzenia przypisanych im zajęć  oraz świadome odpowiedzialności jaka na nich spoczywa. Są to osoby z doświadczeniem a zarazem stale uzupełniające swoją wiedzę. Otwarci dla rodziców i na nowe doświadczenia.

  RAZEM TWORZYMY ZESPÓŁ,  KTÓRY DZISIEJSZE, RADOSNE DZIECI, ZMIENIA W SZCZĘŚLIWYCH DOROSŁYCH - KIEDYŚ    

   

  OLA

  W PRZEDSZKOLU NAUCZYCIEL, INSTRUKTOR GIER I ZABAW RUCHOWYCH, GIMNASTYKI KOMPENSACYJNO-KOREKCYJNEJ ORAZ MINI TENISA. WŁAŚCICIEL PLACÓWKI. W ZAWODZIE OD  11 LAT.

  POZA: NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO,NAUCZYCIEL EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ, INSTRUKTOR FITNESS, INSTRUKTOR TENISA ZIEMNEGO, CERTYFIKOWANY NAUCZYCIEL EDUKACJI REGIONALNEJ "TAJEMNICZY DOLNY ŚLĄSK" 

  KWALIFIKACJE, KURSY, SZKOLENIA:

  • Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu:kierunek Wychowanie Fizyczne, specjalizacja Rekreacja i Turystyka ,na Wydziale Fizykoterapii - gimnastyka korekcyjna 

  • Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej:kierunek Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna

  • Dolnośląskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej we Wrocławiu:Organizacja i Zarządzanie Placówkami Oświaty.
    

  Z pasji stale doskonalący się instruktor fitness, odnowy biologicznej oraz tenisa ziemnego. Prywatnie mama Antka i Adasia .„Poszukiwacz” pomysłów do pracy z dziećmi w różnym wieku. Od kilku lat nauczyciel wychowania fizycznego oraz nauczania zintegrowanego. W pracy z najmłodszymi urzekł mnie świat widziany oczyma dzieci oraz tysiące pytań, na które czasami nie ma odpowiedzi ale z którymi trzeba sobie poradzić. Uśmiech dziecka, słowo: moja pani, kwaśne miny na widok mlek przy śniadaniu, płacz przy leżakowaniu, zasypianie na kolanie, zadowolenie z najmniejszej drobnostki i okrzyk radości na widok rodzica. Moim celem jest stworzenie takiej placówki, która będzie spełnieniem mojego marzenia i która będzie spełniać marzenia dzieci. Chcę kierować taką placówką, którą namalowały mi kiedyś dzieci. (rupa 3-latków „ stokrotki ” z Publicznego Przedszkola w Żórawinie, dziękuję ).

   
  RENATA 

  W PRZEDSZKOLU: LOGOPEDA, NEUROLOGOPEDA

  POZA: NAUCZYCIEL JĘZYKA POLSKIEGO, NAUCZYCIEL EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEI I PRZEDSZKOLNEJ, LOGOPEDA, NEUROLOGOPEDA W KRAINIE MOWY. W ZAWODZIE OD 11 LAT. 

  KWALIFIKACJE, KURSY, SZKOLENIA:

  • Kolegium Nauczycielskie Języka Polskiego we Wrocławiu 

  • Uniwersytet Wrocławski – Filologia Polska 

  • Podyplomowe Studia Logopedyczne 

  • Pedagogikę Wczesnoszkolną i Przedszkolną 

  • Podyplomowe Studia Neurologopedii -  Uniwersytet Wrocławski
    

  Największą radość sprawia mi praca z dziećmi oraz obserwowanie ich radości z postępów w trakcie terapii logopedycznej.  Doświadczenie, które zdobywałam przez kilka lat, pracując jako logopeda oraz nauczyciel w przedszkolu , z pewnością pomaga mi w obecnej pracy. Pracuję w szkołach i przedszkolach: w Oławie, Żernikach, Bystrzycy Oławskiej, Siechnicach oraz prowadzę prywatny gabinet logopedyczny.Jestem mamą  Natalki i Lenki. Uwielbiam: dobre filmy, książki, podróże oraz aktywność ruchową. Wciąż wytyczam sobie nowe cele, wśród których jest ukończenie kolejnego kierunku studiów – instruktora emisji głosu oraz zrobienie profesjonalnego kursu nurkowania.

   

  RADEK 

  W PRZEDSZKOLU: ZABAWA Z JUDO

  POZA: WWW.ZABAWAJUDO.PL

  KWALIFIKACJE, KURSY, SZKOLENIA:

  • Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego-Administracja,

  • Uniwersytet Wrocławski - student III roku stacjonarnych studiów Ekonomii,

  Dzięki systematyczności i determinacji :  Trener Judo Klasy II, Drugi Trener Klubu Sportowego „Gwardia” Wrocław, posiadam stopień mistrzowski 2. DAN oraz jestem aktualnym Akademickim Mistrzem Polski w Judo. Obecnie prowadzę dwie sekcje judo dla dzieci w Tyńcu Małym i Żórawinie. Pracuję z przedszkolakami jak i ludźmi dorosłymi. W TUP TUP...prowadzę zajęcia ogólnorozwojowe, które mają stymulować prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dzieci, stworzyć warunki komfortu psychicznego do swobodnego poznawania nowych ruchów, rozwijaniu poznanych wcześniej ruchów, a także rozwinięciu takich cech jak: śmiałość, samodzielność, aktywność oraz umiejętności funkcjonowania w grupie. Zajęcia te,  to przede wszystkim dużo ruchu i świetnej zabawy!

   

  JAGODA 

  CERTYFIKOWANA OPIEKUNKA DZIECIĘCA, CERTYFIKOWANY ANIMATOR CZASU WOLNEGO DLA DZIECI I IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH

  W PRZEDSZKOLU: ASYSTENT NAUCZYCIELA, DBA O WYSTRÓJ PLACÓWKI, PROWADZI ZAJĘCIA PLASTYCZNE I MUZYCZNE, W ŻŁOBKU OPIEKUNKA DZIECIĘCA

  POZA: stale podnoszący swoje kwalifikacje technik turystyki. Moja kolorowa i niepowtarzająca się codzieność to planowanie, organizacja i prowadzenie zajęć z dziećmi, zajęć,które sprawiają mi wiele radości i zawsze wnoszą coś nowego. Na sam koniec klikam, pstrykam i uwietrzniam wszystko na zdjęciach - bo to moja pasja. Tam gdzie jestem, staram się aby inni odczuwali moją obecność tylko i wyłącznie w pozytwnym znaczeniu. Otwarta, wrażliwa a jednocześnie konsekwentna i uparta aby zrealizować cel. 

   

  PAULINA 

  CERTYFIKOWANA OPIEKUNKA DZIECIĘCA

  W ŻŁOBKU: OPIEKUNKA DZIECIĘCA, ZAJĘCIA PLASTYCZNE, DBA O DEKORACJE 

  POZA: Pasjonatka fotografii i wycieczek rowerowych. Stale doskonalę swoje umiejętności w edukacji małego dziecka. Prywatnie jestem mamą dwuletniej Zuzanki. Uwielbiam pracować z dziećmi, sprawia mi to wiele radości i satysfakcji. Bardzo łatwo nawiązuję z nimi kontakty i staram się otaczać je wszystkie troskliwą opieką, tak jak na co dzień troszę się o zdrowie , bezpieczeństwo i rozwój swojej córki. Zależy mi bardzo, aby dzieci w moim towarzystwie czuły się bezpiecznie, zaufały mi i chętnie wracały do żłobka.

   

  ILONA 

  CERTYFIKOWANA OPIEKUNKA DZIECIĘCA, CERTYFIKOWANY ANIMATOR CZASU WOLNEGO DLA DZIECI I IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH

  W ZŁOBKU: OPIEKUNKA DZIECIĘCA, ZAJĘCIA MUZYCZNO-TANECZNE, ZAJĘCIA SENSOMOTORYCZNE

  POZA: Interesuje mnie film, muzyka i wycieczki rowerowe. W żłobku staram się ,tak zapełnić dzieciom czas, żeby nie zauważyły nieobecności rodzica. Wiele czasu poświęcam na zajęcia muzyczne, sensomotoryczne, czytanie i opowiadanie bajek, na wszelkie działania wspierające harmonijny rozwój dziecka. Chętnie opodejmuję nowe wyzwania, dzięki czemu mój warsztat pracy wzbogaca się,  a dzięki temu każdy dzień w żłobku jest inny, ciekawszy.

  GOSIA

  W PRZEDSZKOLU: ASYSTEN NAUCZYCIELA, STAŻYSTKA, ORGANZACJE IMPREZY URODZINOWE

  POZA: Mama 3letniej Blanki, interesuje mnie taniec, muzyka i gastronomia. Uwielbiam szum, gwar i uśmiech dziecka. To dzięki nim codziennie jestem bogatsza o nowe doświadczenie. Staram się, aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpieczne i kochane. Dbam o taką atmosferę, aby czas jaki spędzają dzieci pod naszą opieką był dla nich równie przyjemny jak w otoczeniu najbliższych. Lubię, kiedy wokół jest czyto i również o to dbam w przedszkolu...swoje wszelkie smutki przelewam na pieczenie ciast, ciasteczek i zawsze wychodzą wyśmienicie:)

   

  MONIKA 

  W PRZEDSZKOLU : ZAJĘCIA - W KRAINIE BALETU

  POZA:  PIERWSZOPLANOWA TANCERKA OPERY WROCŁAWSKIEJ

  Absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Obecnie solistka Opery Wrocławskiej. W swojej karierze kreowała min.  pierwszoplanowe postaci  np.  Odetty Odylii w balecie „Jezioro Łabędzie” . Poza tym brała udział w wielu warsztatach tanecznych i konkursach nie tylko w Polsce ale i za granicą:

  • Warsztaty taneczne w Heidelbergu  (NIEMCY)                

  • Warsztaty taneczne w Essen  (NIEMCY)

  • Warsztaty taneczne  BCK Bytom

  • 2007 półfinalistka konkursu baletowego w Brnie (Czechy)

  • kilkakrotnie wyróżniana w konkursach baletowych na terenie naszego kraju.

  Całe moje życie kręci się wokół tańca i muzyki i córki Majki:)

   

  Anna - tańce

  Bogumiła- nauczyciel

  Joanna - matematyka

  Agnieszka - nauczyciel,  język angielski

  Ela - żywienie

  Grzesiek - judo

   

   

   

   

   

   


   

    

   

   

   

  O nas